3 lut 2015

Naturalne podobieństwa


Wielu osobom wydaje się, że musza posiąść bardzo dużą wiedzę, aby dowiedzieć się, co będzie najlepsze dla ich organizmu. Szukają, zatem wiedzy, jakie warzywa, owoce posiadają składniki mineralne, witaminy i na funkcjonowanie, jakich narządów pomagają. Potem, w zależności od potrzeb zaopatrywać się w nie.
Jak się jednak okazuje, natura jest doskonała w swojej prostocie i wystarczy zapoznać się z wyglądem owocu lub warzywa, aby wiedzieć, na co pomaga?
To takie banalne i na początku może wywołać u nas uśmiech na twarzy, gdy jedna trochę bardziej wgłębimy się w temat i przypatrzymy otaczającej nam przyrodzie uśmiech przerodzi się w zdumienie.


Marchew
Po przekrojeniu plasterek marchwi wygląda jak ludzkie oko. Ma wszystkie jego składowe – źrenice, tęczówkę i promieniste linie. W swoim składzie zaś mnóstwo beta – karotenu, który po rozłożeniu przekształca się w witaminę A odpowiedzialną za prawidłowy wzrok.

Pomidor
Podobnie jak serce jest czerwony i po rozkrojeniu ma widoczne komory. Zawiera zaś likopen, który skutecznie likwiduje wolne rodniki. Przyczynia się tym samym do prawidłowego funkcjonowania tego narządu. Obniża ponadto stężenie złego cholesterolu i chroni przed chorobą wieńcową i zawałem.

Orzech
Orzech włoski wygląda jak mózg. Ma fałdy jak kora mózgowa i podzielony jest na dwie półkule. Zawiera bogactwo kwasów omega-3, które wpływają na lepszą koncentrację, logiczne myślenie, lepiej rozwinięte procesy poznawcze.Seler
Seler, który swoim wyglądem przypomina kości to skarbnica składników mineralnych. Spośród wszystkich warzyw korzennych ma najwięcej fosforu i wapnia.

Rzodkiewka
Swoim wyglądem przypomina ludzką głowę z długimi włosami. Ponieważ zawiera mnóstwo siarki wywiera wpływ na kondycję i wygląd włosów, Jest ponadto bogatym źródłem witamin C, B, kwasu foliowego, miedzi i żelaza, które pozytywnie wpływają na cebulki włosów.

Mango
Z wyglądu przypomina trzustkę i jak udowodniono, zawiera składnik lupeol, który ma zdolności niszczenia komórek raka trzustki.


Przykładów mogłabym podać dużo więcej, jednak proponuję zabawę dla Was. Podczas kolejnej wizyty w warzywniaku lepiej przypatrzcie się owocom i warzywom i zgadnijcie, do czego są one podobne… Sami zdziwicie się jak łatwo je doładować do naszych narządów.

5 komentarzy:

 1. Coś w tym jest :) Miałam taki przedmiot na studiach - historia medycyny, dowiedziałam się wtedy, że jeden ze średniowiecznych lekarzy (Paracelsus bodajże) twierdził, że rośliny w swoim wyglądzie zawierają wskazówki od Stwórcy co do zastosowania leczniczego ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow! Niesamowite to jest jak natura o nas dba ... :)

  OdpowiedzUsuń
 3. hmyy zaskoczona jestem tym co napisałaś ale pozytywnie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Beta karoten wydziela się z marchwi kilka razy więcej przyswajalnego dla orgiazmu tylko jeśli doda się trochę tłuszczu do jedzonej marchewki bo beta rozpuszcza się tylko w tłuszczach.

  OdpowiedzUsuń