24 lut 2015

Młody wygląd – walka ze zmarszczkami wokół oczu
Każda z nas chciałaby zachować młody wygląd na zawsze. Nie jest rzeczą przyjemną obserwowanie jak pojawiają się nowe zmarszczki na twarzy. Oczywiście te najszybciej uwydatniają się wokół oczu. I nie ma się, co dziwić. Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i cienka. Jej grubość wynosi zaledwie 0,5 mm. Ponadto okolica ta jest praktycznie pozbawiona gruczołów łojowych, która zapobiegają nadmiernej utracie wody oraz chronią przed czynnikami środowiskowymi.

Zmarszczki w postaci kurzych łapek pojawić się mogą już około 25 roku życia. Wszystkiemu winna jest bogata mimika, mrużenie, ciągły ruch gałek ocznych.
Walka ze zmarszczkami nie jest prosta. Jednak aktualnie na rynku znajduje się cała masa produktów i odpowiedni ich dobór może pomóc zlikwidować pierwsze oznaki starzenia oraz wygładzić skórę, która straciła swoją elastyczność.

Aby wyboru dokonać mądrze, a nie pod wpływem chwili radzę zapoznać się z krótkim przewodnikiem po produktach kosmetycznych. Pamiętajmy, wyboru dokonujmy nie ze względu na wiek, a na aktualnie potrzeby naszej skóry.
Podział kosmetyków do pielęgnacji oczu:

KREMY POD OCZY
Mają ciężką konsystencję. Zawierają składniki nawilżające, regenerujące i odżywcze takie jak witaminy, kolagen, liposomy, ekstrakty roślinne, proteiny, lipidy.

ŻELE POD OCZY
Zawierają podobne składniki aktywne jak kremy, mają jednak lżejszą konsystencję. Lepiej się wchłaniają. Dają efekt napięcia skóry. Przeznaczone są dla osób młodych.

SERUM POD OCZY
Zawierają składniki aktywne w stężeniach wyższych niż kremy. Mogą być zarówno do codziennego stosowania – dla skóry dojrzałej i zniszczonej jak i w formie okresowej dla osób młodych. Konsystencja płynna, półpłynna, żelowa.

KAPSUŁKI
Preparaty przeznaczone dla skóry przesuszonej. Zawierają oleje bogate w ceramidy, które uszczelniają barierę naskórkową. Mają bardzo silne działanie i nie zawsze są dobrze tolerowane.

MASKI POD OCZY
Mają działanie szybsze i silniejsze od kremu. Nakłada się je na 10-15 minut. Po określonym czasie nadmiar kosmetyku usuwa.

PŁATKI POD OCZY
Wyprofilowane pod oczy preparaty, które wspomagają pielęgnacje skóry suchej, przemęczonej. Nawilżają, odżywiają i rozjaśniają skórę wokół oczu. Wygładzają delikatne bruzdy i kurze łapki.


5 komentarzy:

 1. Pierwsza terapia to wysypianie się oraz aktywność i dbanie o dobrą dietę - potem konieczne są dalsze działania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajnie przedstawiłaś ten trudny temat. Wiele ciekawych informacji na temat, który mimo wszystko jest mi bliski;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sama ograniczam się do kremów i olejów, które stosuję zarówno na twarz jaki i pod oczy, ale zwracam dużą uwagę na masaż twarzy, który, jak uważam, jednak dużo robi w sprawie zmarszczek. Rozmasowujemy zmarszczki, przez co twarz wygląda młodziej, a przynajmniej odwdzięczy się nam za kilka lat. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo mi sie podoba ! rewelacja !

  OdpowiedzUsuń