3 lis 2014

Kakao i jego tajemnice
Dzisiaj zdradzę Wam kilka tajemnic na temat kakao. To idealny napój na chłodne dni. Poprawia humor, rozgrzewa. Czy wiecie jednak, że oprócz tego kakao wpływa również na układ krwionośny? Jedyny warunek, jaki trzeba spełnić, aby poczuć prozdrowotne właściwości kakao to pić go regularnie. Minimum 2-3 razy w tygodniu. 

·        Działa przeciwzakrzepowo,
·        Wzmacnia naczynia krwionośne i poprawia pracę serca,
·        Reguluje ciśnienie krwi,
·        Pobudza układ nerwowy, dzięki obecności teobrominy,
·        Zawiera ważne dla organizmu przeciwutleniacze,
·        Jest źródłem witamin i soli mineralnych,

Szczególnie polecam wypić filiżankę kakao po intensywnym wysiłku fizycznym lub umysłowym. Poczujemy od razu jego działanie regeneracyjne.Pamiętajmy jednak, że kakao należy pić z umiarem. Jeżeli ktoś spożywa go w bardzo dużych ilościach może odczuwać nadmierne pobudzenie, a wręcz euforię. Jest to również napój wysokokaloryczny, który dostarcza bardzo dużo energii.


4 komentarze:

 1. Kakao, jako bardzo dobre uzupełnienie węgli po treningu. 2-3 godz. przed treningiem wzmacnia i dodaje energii. Tak jak w teście... w dużych ilościach grozi wybuchem euforii. Jak piwo... :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie przepadam za kakao.Szczególnie do picia:P

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię kakao, piję je często, a nawet nie zdawałem sobie sprawę z jego właściwości. Dzięki, że pomogliście mi uzupełnić wiedzę;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Prawdziwa bomba informacji na temat kakao. Nawet nie zdawałam sobie sprawy z wielu rzeczy, a kakao bardzo lubię.

  OdpowiedzUsuń