19 cze 2014

Pielęgnacja ust latem
Soczyste usta powleczone najmodniejszym kolorem lata przyciągają zawsze uwagę. Jednak, aby uwaga ta nie przerodziła się w kpinę i ciche żarty należy odpowiednio zadbać o skórę ust. Wiele dziewczyn i kobiet zapomina o pielęgnacji ust. Jeszcze zimą, gdy są już tak wysuszone, że pękają do krwi pamiętamy, aby stosować pomadkę ochronną, ale latem? Po co? 


Później, gdy chcemy trochę zaszaleć i mocno podkreślić usta idąc na spotkanie ze znajomymi okazuje się, że po nałożeniu intensywnie czerwonej czy różowej pomadki nie mamy gładkich i soczystych ust jak z reklamy, a brzydkie i poorane przez martwy naskórek nierówności. Oczywiście możemy tuszować to toną podkładu nałożoną na wargi, jednak efekt takich działań będzie znikomy i zapewne nie zadowoli.

Tak naprawę ustom nie trzeba poświęcaj jakiejś dodatkowej uwagi. Jest tylko jedna złota zasada. Ust nie należy omijać podczas pielęgnacji twarzy.

Gdy wykonujemy peeling twarzy pamiętajmy, że na ustach też gromadzi się mnóstwo martwego naskórka i musimy go intensywnie usuwać. Wbrew pozorom do zabiegów tych spokojnie używać możemy tych samych kosmetyków, co na twarz, jednak dbać trzeba, aby w żadnym wypadku nie otwierać ust podczas ich wykonywania. Preparat zamiast pomóc zostanie przez nas zjedzony i przez dobrych kilka minut walczyć będziemy z nieprzyjemnym posmakiem.


Podobnie z nakładanie kremów nawilżający. Usta latem bardzo szybko się wysuszają, działają na nie promienie UV, potrzebują nawilżenia. Dobrym sposobem jest nakładać balsam lub krem nawilżający na noc, aby mogły się one w okresie odpoczynku regenerować. Tu już nie polecam kosmetyków tych samych, co do twarzy. Wystarczy zakupić pomadkę nawilżającą i nie zapominać o jej stosowaniu. Po nakremowaniu twarzy zapamiętać, że nadszedł czas na nakremowanie ust.


I ostatnia kwestia. Zdecydowanie należy oduczyć się przygrywania warg, które jeszcze bardziej niszczy naskórek. Zamiast tego wyróbmy w sobie trik masażu ust. Bardzo przyjemne i ile niesie ze sobą korzyści.

I jeszcze jedno Panowie, wy również nie omijajcie pielęgnacji ust. Może i to niemęskie wyciągnąć pomadkę i zastosować ja podczas spotkanie z dziewczyną, ale w zaciszu własnego domu zasadę spokojnie można złamać. A takie zadbane usta zachęcą zapewne niejedna dziewczynę do całowania.2 komentarze:

  1. Pomadka do ust dla mężczyzn ? To nie przesada ?

    OdpowiedzUsuń
  2. pewnie większość mężczyzn się wstydzi i nie lubi pomadek, ale kremikiem nievea smarować by mogli :P

    OdpowiedzUsuń