11 cze 2014

Bosch Sensixx’x DI90 - opinia
Kolejny tydzień testów żelazka Bosch Sensixx’x DI90 za mną. Sprzęt zdecydowanie wart polecenia. Dlaczego? Pisałam już wcześniej, że dzięki niemu skrócił się mój pobyt przy desce do prasowania.

Nie wynika to jednak z niczego. Żelazko to posiada kilka nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym prasowanie przebiega sprawnie.


 1. Bardzo szybko się nagrzewa. Nie trzeba czekać po uruchomieniu żelazka 5 minut, aby przystąpić do prasowania.
 2. Warte zaznaczenia jest również to, że bardzo szybko zbija temperaturę. Osobiście rzadko, kiedy segreguję ubrania pod kątem temperatury, w jakich mogę je wyprasować. Zawsze było tak, że mając maksymalnie nagrzane żelazko nagle do moich rąk trafiała bardzo delikatna bluzka, nieodporna na wysokie temperatury. Zanim żelazko przestygło miałam czas na przysłowiową kawę, w tym modelu wszystko dzieje się błyskawicznie. Zamieniam temperaturę a po 30 sekundach mam zielone światełko i mogę dalej prasować,
 3. Żelazko to jak na generator pary przystało błyskawicznie pozbywa się wszelkich zagnieceń. Radzę jednak ostrożnie korzystać z opcji „max” pary, ponieważ przy nieostrożnej pracy można się poparzyć. ( mi się udało to w pierwszym kontakcie z nim, nie spodziewałam się aż tak dużego wyrzutu pary i dostało mi się po palcach) Opcja „eco” jest w zupełności wystarczająca do 98% ciuchów. Tylko pozostałe 2% wymaga wzmożonej ilości pary.
 4. Posiada optymalny kształt i doskonale radzi sobie z prasowaniem miejsc trudno dostępnych – typu guziki przy koszuli lub wymyślne bluzeczki dzieci. ( mój synek posiada bardzo fajną wizerunkowo bluzkę - przyszyto do mniej mnóstwo guzików.  Jednak podczas prasowania wywoływała u mnie siódme poty. Zawsze myślałam może i fajnie wygląda, ale która mama ma czas tak długo stać przy żelazku. Teraz nie stanowi już ona problemu.)
 5. Automatycznie się wyłącza – opcja, którą powinny posiadać wszystkie sprzęty tego typu. Gdy biegnę ratować synka ze szponów kota nie martwię się, że zostawiłam włączone żelazko.
 6. Nic z niego nie cieknie – tak po prostu. Jest dobrze zabezpieczone. Nie ma opcji, że idealnie wyprasowana koszula męża nagle zamoczy się w kontakcie z niesfornym i przepuszczającym wodę sprzętem.
 7. Pionowy wyrzut pary - inny słowem można prasować na stojąco. Z ciekawości opcje sprawdziłam na zasłonie. Funkcja fajna. Koniec z męczeniem się i prasowaniem ich na desce.


6 komentarzy:

 1. Dziwne bo własnie nabyłam i moje cieknie szczególnie gdy ustawie temp na max i na max parę :/

  OdpowiedzUsuń
 2. Dokładnie jak u mojej przedmówczyni moje również cieknie i zalewa świeżo wyprasowane rzeczy. Jestem lekko wnerwiony bo tego się nie spodziewałem po BOSCH-u. Jutro daję żelazko do reklamacji z tym defektem do serwisu. Poza tym defektem jest OK, ale ten wyciek to porażka.

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja chętnie podzielę się swoją opinią na temat tego żelazka. Mam je od ponad roku. Właśnie się coś zepsuło, bo mruga to zielone światełko temperatury i biała lampka na rączce, ale nie o tym właściwie chciałem napisać.

  Najgorszą rzeczą, jaka jest w tym żelazku, to konieczność dolewania wody co 2 minuty. To żelazko wręcz pluje parą. Moja deska jest cała mokra, a podłoga jest do umycia za każdym razem, gdy prasuje. Tragedia. Skoro już trzeba wlewać do niego tak dużo wody, to mogliby chociaż dać większy pojemnik. Nie wspomnę, że otwór do nalewania wody do żelazka też jest niewygodny. Przepustowość otworu jest tak mała, że wodę trzeba wlewać powolutku, bo inaczej wola się przelewa; czasem szlag trafia. Masakra. Zdecydowanie nie polecam tego żelazka, tfu ..... generatora pary.

  OdpowiedzUsuń
 4. Moje również cieknie. Mam już drugi egzemplarz (wymieniono mi po reklamacji) i ten niestety nie daje pełnego komfortu przy użytkowanu. Przy gwałtowniejszych ruchach na boki z żelazka na prasowaną odzież wydostaje się woda:-( Szkoda, bo spodziewałem się wysokiej jakości po Boschu produkowanym w Europie (Hiszpania). Jutro ponownie wizyta w sklepie celem złożenia reklamacji. Póki co wróciłem do starego Tefala JeansPower500.

  OdpowiedzUsuń
 5. Moje po dwóch latach moczy ubrania i deskę. Wytrzymało tylko do gwarancji :(

  OdpowiedzUsuń