18 wrz 2013

Piersi Badacze – recenzjaRak piersi to jedna z najczęstszych przyczyn śmierci kobiet w Polsce. Wcześnie wykryty jest łatwo wyleczalny. Jednak bardzo często kobiety nie wiedzą, że zapadły na tą chorobę i gdy odkryją to jest ona już w zaawansowanym stopniu rozwinięta.
Dlatego cieszą mnie kampanie typu – Piersi Badacze, która ma zachęcić kobiety to samobadania.


Piersi badacze to aplikacja, którą można ściągnąć na swoją komórkę. Po zainstalowaniu mamy do wyboru jednego z Panów, którzy wytłumaczą nam jak przeprowadzić samobadanie piersi. I tak naszym mentorem stać się może:

Przemysła Saleta,

Radosław Majdan,

Jacek Stachurski,

Maciej Jachowski,

Tomasz Puzon.


Ja wybrałam ostatniego z Panów, który na własnych przykładzie pokazał jak dokładnie ma wyglądać badanie piersi. Później, gdy chciałam go porównać z innym Piersi Badaczem włączyłam Radosława Majdana. On jednak zdecydowanie przegrał z panem Tomaszem Puzon, ponieważ nie pokazał gołej klatki, a badanie przeprowadził na dżinsowej kamizelce. I tu należy się lekka reprymenda, bo pamiętać należy, ze rak piersi występuje również u mężczyzn, a skoro Pan Radosław Majdan zdecydował się przystąpić do kampanii, to przy okazji mógł też zbadać swoje piersi:).

Dobrze żarty, żartami, ale aplikacja jest naprawdę fajna. Wywołuje nie tylko uśmiech na ustach, ale i umożliwia nabycie wiedzy, której nie każda kobieta posiada. Zdecydowanie polecam.
Wiem, że wiele osób miało uwagi do aplikacji typu, że nieodpowiedni Panowie zostali wybrani, ale dziewczyny wyluzujcie. Przecież czy naprawdę ważne, kto pokazuje swoją klatkę piersiową? Ważniejsze chyba, że aplikacja ta może uratować komuś życie, bo kobieta z samej ciekawości przebada swój biust i wykryje wczesne stadium raka.

Oprócz filmików w aplikacji znajdują się również pytania w formie Quizu, które mają uświadomić nam jak dużą wiedzę na temat raka piersi posiadamy. Mój wynik to –REWELACYJNY, choć poległam na jednym pytaniu dotyczących przyczyn występowania raka piersi. Jak okazało się kuracja hormonalna zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia raka piersi.

Oprócz Quizów mamy również możliwość przeczytania wielu ciekawych danych na temat raka piersi, objawów, częstości zachorowań, badań.
Warto, warto i jeszcze raz warto zainstalować ją sobie na swoim telefonie – pobrać bezpłatnie możecie ją ze strony – KLIK.

Pomysł przywędrował do nas z Kanady, gdzie aplikacja z największymi gwiazdami kraju zyskała bardzo dużo zwolnenników i w krótkim czasie pobrało ją mnóstwo kobiet na swój telefon. I bardzo dobrze, że wykorzystujemu tego typu pomysły w naszym kraju.
A tu krótki spot reklamowy kampanii- obejrzyjcie koniecznie, idealny na poprawę humoru:


4 komentarze:

 1. wlasnie warto wiedzieć że rak piersi występuje również u mężczyzn! podobno w Ameryce to już plaga!
  http://to-co-daje-szczescie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Naprawdę fajna akcja :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi także akacja także przypadła do gustu. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystko fajnie ale ja bym żadnego nie wybrała....po za tym pomysł ciekawy :)

  OdpowiedzUsuń