19 sie 2013

Nietypowe dyscypliny sportu vol. 1 - pościg za świnią

Obiecałam Wam rozluźnienie tematyki bloga, a bynajmniej przeplatanie go wątkami mniej poważnymi. Wiem zaś, że poniedziałek może niemiłosiernie dłużyć się w pracy. Tak, tak, są wakacje, ale nie wszyscy maja to szczęście leżeć teraz na plaży. Zatem serwuję szczyptę informacji, która wywoła uśmiech na waszej twarzy.

Nietypowych dyscyplin sportu jest mnóstwo. Przodującymi Państwami, które je wymyślają są zdecydowanie Japonia i Stany zjednoczone. I ci drudzy wymyślili konkurencję zwaną pościgiem za świnią. Na czym polega?


 Na złapaniu wieprza w jak najkrótszym czasie i umiejscowieniem go w boksie. Dla uatrakcyjnienia widowiska arena jest cała w błocie, a świnia wysmarowania tłuszczem, aby nie można jej tak łatwo złapać. Wieprze podobno całą zabawę uwielbiają i tego typu harce mogą trwać kilkanaście minut. Żaden z zawodników nie ma szans wyjść z pościgu czysty. Błotem zresztą wysmarowani są też widzowie.

Tak, to tylko Amerykanie mogli wymyślić, choć jak sami mówią sport ma wiekową tradycję. I tu się zgodzę, bo zapewne niejeden hodowca świń ma za sobą taki pościg – bez tytułu i orderu, ale z jaką satysfakcją, po jej złapaniu. Widzicie jak prosto można urozmaicić sobie wakacje.
10 komentarzy:

 1. hej mogłabys napisać coś o basenie i pływaniu? szczegolnie wpływ na sylwetkę? basen zamiast ćwiczeń?

  OdpowiedzUsuń
 2. hehe pierwszy raz widzę, ale trochę mi szkoda tej świnki, pewnie przeżywa stany przedzawałowe

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam :)
  Chciałabym serdecznie Was zaprosić do odwiedzin na moim blogu o masażach i zabiegach jakie wykonuje w swoim gabinecie. Może ktoś z was się na nie skusi...
  Będę dodawała także posty o tym jak dbać o swoją skórę, jakich kosmetyków używać itd.

  http://www.massage-and-physiotherapy.blogspot.com/
  \Mika

  OdpowiedzUsuń
 4. AAAAAAAHAHAHAHAHA :D dobre! mam nadzieję,że prosiaki nie przeżywają żadnej traumy i bawią się równie dobrze :P

  OdpowiedzUsuń
 5. to jest sport który by mi się z pewnością spodobał :D ale świni szkoda...

  OdpowiedzUsuń
 6. na pewno fajna zabawa przy łapaniu świni jest ;)

  OdpowiedzUsuń