30 cze 2013

Dieta a cera
Każda z nas marzy o alabastrowej cerze, równie nieskazitelnej, jak ta, jaką mają modelki z reklam bogatych marek. Jedna rzeczywistość daleka jest od ideału i często stając rano przed lustrem nie dostrzegamy niczego innego jak nowych wytrysków i pryszczy. Taki dzień zaczyna się koszmarnie, gdy zaś okazuje się, że pryszcz jest tak mocno zaogniony, że na pewno nie zniknie przez kilka dni popadamy już w pełną desperację.

Zastanawiam się ile w takim wypadku osób pomyśli o tym, że wpływ na jego powstanie miała nasza codzienna dieta, lub też pofolgowanie sobie podczas ostatnich kilku dni.
Oczywiście po tym świecie chodzą i „szczęściarze”, którzy potrafią zjeść kilogram boczku podczas grillowania i rano nie zobaczą żadnych niepokojących zmian na twarzy, ale takich wyjątków jest niewiele, a brak odpowiednio zbilansowanej diety doprowadza do niczego innego, jak problemów z cerą.


WODA ŹRÓDŁEM PIĘKNA

Co zatem robić, aby zachować napięcie skóry i dodać jej wigoru. Przede wszystkim należy spożywać minimum 1,5 litra wody. Często objawem niedostatecznego nawadniania organizmu jest sucha skóra na nogach i ramionach. Gdy widzimy tego typu niedoskonałości sięgamy po balsam nawilżający, który natychmiastowo ma poprawić jej wygląd. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, że to działanie będzie krótkotrwałe. I jedynym skutecznym sposobem likwidacji problemu jest spożywanie dużej ilości wody. Spotkałam wiele osób, które mówią, że może i woda jest zdrowa, ale oni nienawidzą jej pić. Jednak i tu znajdzie się łatwe rozwiązanie. Zamiast wody spożywać możemy herbaty zielone i białe, które dodatkowo zawierają dużo antyoksydantów, dzięki któremu skóra zachowywać będzie młody wygląd.
OGRANICZENIE SPOŻYWANIA TŁUSZCZÓW ZWIERZĘCYCH

I nie mówię tutaj absolutnie o sytuacji, kiedy macie je całkowicie wyeliminować. Jednak, jeżeli macie trądzik i codziennie odwiedzacie Fast-food, to koło się zamyka. I najprawdopodobniej w najbliższym czasie nawet najlepsze kosmetyki wągrów nie zlikwidują. Zamiast tłustego jedzenia zjedzcie pieczonego łososia z bukietem warzyw, a wasza twarz pozbędzie się niechcianych lokatorów. Również przekąskom typu chipsy, krakersy należy powiedzieć stanowcze nie.  
NIE ZAPOMINAJMY O WITAMINACH

Szczególnie o tych rozpuszczalnych w tłuszczach – A, D, E. Znajdziemy je w kiełkach, awokado, rybach, warzywach, roślinach strączkowych. To one w głównej mierze chronią przed wysuszeniem skóry i tworzeniem się miejsc zapalnych, działaniem wolnych rodników, starzeniem się skóry. Sprzyjają jednocześnie tworzeniu się kolagenu i łagodzą uczucia napięcia skóry.
UNIKAJ SPOŻYWANIA

Zbyt dużej ilości soli, ponieważ jej nadmiar usuwany jest przez pory i wpływa na podrażnienie naskórka. Ostrych potraw, które powodują zatykanie porów. Produktów przetworzonych typu cukier, biała mąka, które nie zawierają niezbędnych minerałów. Alkoholu, który wpływa na zaburzenia w funkcjonowaniu gospodarki wodno-mineralnej.
 

Łatwo się przekonać, że osoby prowadzące zdrowy tryb życia posiadają o wiele ładniejszą cerę od osób zbyt często poddającym się różnego rodzaju zachciankom. Ich pory nie są pozatykane, cała skóra jest ładnie napięta i bardzo często trudno doszukać się u nich zmarszczek. Zatem zdrowy wygląd cery to kolejny powód, dla którego warto zacząć zdrowo żyć.

9 komentarzy:

 1. ja mam nadzieję, że moja się trochę podratuje. chociaż wydaje mi się, że jest lepiej od kiedy prowadzę zdrowy tryb życia, nawet ostatnio koleżanka chwaliła, że mam lepszą cerę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rzeczywiście, w tych krótkich momentach kiedy udawało mi się prowadzić zdrowy tryb życia moja cera bardzo się poprawiła. A moja koleżanka po roku regularnego łykania omega-3 (nie lubi ryb więc suplementuje) ma o wiele lepszą cerę i włosy więc chyba coś jest w tych witaminach rozpuszczalnych w tłuszczach:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Absolutnie się zgadzam :) Od roku prowadzę zdrowy tryb życia i naprawdę widzę poprawę :) Nie tylko cera ale przede wszystkim samopoczucie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. prawda ale w moim przypadku nie do końca... u mnie niestety tez hormony robią swoje :/

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ilość i poziom stresu też wpływa na naszą skórę. Wiem to z własnego doświadczenia. Ostatnio odczuwam o wiele rzadziej stres i jego poziom jest niższy a moja cera wygląda tak dobrze, jak przez ostatni czas nie wyglądała :]

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja obecnie walczę z miłością do soli.. Bywa ciężko:)

  OdpowiedzUsuń
 8. New Diet Taps into Revolutionary Plan to Help Dieters Get Rid Of 12-23 Pounds within Just 21 Days!

  OdpowiedzUsuń