20 lut 2013

Jak ważne są ćwiczenia? 
O zdrowym odżywianiu, ćwiczeniach mówi się coraz więcej. W ciągu ostatniego roku powstało bardzo dużo blogów na podobne tematy. Dziewczyny przedstawiają swoje treningi, inne piszą, co jedzą, aby prowadzić zdrowy tryb życia, jeszcze inne prezentują wyniki w odchudzaniu. Do grona osób propagujących zdrowy tryb życia dołączyła również Kasia i Marta. Dziewczyny te postanowiły jednak, że ich formą przekazu będą darmowe filmiki na Youtube, w których odpowiadają na wiele ciekawych pytań. Do chwili obecnej starały się wyjaśnić kwestie:
 - Czy można odchudzać się w ciąży?
- Czy na diecie warto spożywać banany i kiwi?
 - Jak ważne są ćwiczenia?


Forma przekazu jest bardzo ciekawa, zatem bohaterki siedzą sobie wygodnie na pufach z herbatką w ręce i rozprawiają o ważnych kwestiach. Nie brakuje wątków humorystycznych, poważnych. Zatem można zarówno dowiedzieć się czegoś ciekawego jak i pośmiać się z dziewczynami.

Ostatnio Marta i Kasia wstawiły nowy filmik, w którym starają się odpowiedzieć jak ważne są ćwiczenia. Zaczynają od kwestii jak kogoś do nich zmotywować. Podkreślają, że ta osoba nie chce ćwiczyć. Zatem mówią, że jest to zdrowe, że ćwicząc poczujesz się lepiej. Mają rację, wszystkie te argumenty są ważne, ale osobiście jakbym chciała kogoś zmotywować do ćwiczeń pokazałabym mu blog jakiejś dziewczyny, która dzięki silnej pracy straciła 10, 20 kg. Uświadomiłoby to takiej osobie, ze naprawdę można uzyskać wymarzone efekty. Włączyłaby się zapewne również zazdrość, która bardzo mocno wpływa na podniesienie motywacji do ćwiczeń.

 Dalej Marta i Kasia tłumaczą jak często należy wykonywać treningi w ciągu tygodnia, aby uzyskać efekty. Zgadzam się w zupełności. Dwa razy w tygodni to niestety za mało. Co zaś się tyczy kwestii pory dnia, to, choć znam przypadki osób, które wstają przed pracą i ćwiczą to osobiście nie wyobrażam sobie, aby samemu tego dokonać? Sama ćwiczę wieczorem, często nawet późnym. O ile jednak dziewczyny podkreślają, że trening może wpłynąć na problemy z zasypianiem, bo ciało jest pobudzone to niech nie zapomną o takich przypadkach jak mój, że po skończeniu ćwiczeń i kąpieli zasypiam jak niemowlę, bo mój organizm potrzebuje regeneracji.
Ogólnie jednak uważam, że dziewczyny wykonują kawał świetnej roboty i chętnie będę śledzić ich kolejne dokonania.
Na koniec zapraszam do obejrzenia filmiku i wypowiedzenia się, co o nim myślicie.


4 komentarze:

 1. Pierwszy raz o nich słyszę, jak tylko wrócę do domu to włączę i może dowiem się czegoś nowego :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapraszam serdecznie do wzięcia udziału w akcji: http://ziola-suplementy.blogspot.com/2013/02/zdrowie-w-internecie.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Ever wanted to get free YouTube Views?
  Did you know that you can get these ON AUTO-PILOT & ABSOLUTELY FREE by registering on Like 4 Like?

  OdpowiedzUsuń