17 sty 2013

Diety Gwiazd – słoiczkowaJeżeli ktokolwiek kiedykolwiek pomyślał, że nie można wymyślić nowej diety, bo wszystko już zostało w tym temacie powiedziane to nie ma racji.
 Udowodniła to dietetyczka takich gwiazd jak Lady GaGa, Madonna, Jennifer Aniston. Zdołała namówić gwiazdy dużego formatu na swoją dietę, którą w skrócie nazwać można słoiczkową.

Dieta jest banalnie prosta. Zamiast spożywania normalnego jedzenia je się przetwory dla niemowląt. Dozwolony jest podobno jeden posiłek dziennie w wersji light, reszta posiłków to przetwory w formie zupek, kremów i papek owocowych.

Podobno efekty są powalające, ponieważ w przeciągu tygodnia można schudnąć 5 kg. Osobiście uważam, że tylko osoby z bardzo dużą nadwagą mogą osiągnąć ten wynik. Dietę słoiczkową stosować można maksymalnie dwa tygodnie.

Zaletą diety jest to, ze składa się ona z wysoko wyselekcjonowanego pokarmu. Jedzenie dla niemowląt przygotowywane jest na parze, bez dodatków soli, konserwantów.

Ale czy jest to dobry sposób na schudnięcie. Wątpię. Efekt jo-jo na pewno pojawia się bardzo szybko po skończonej diecie.


Ponadto każda mama wie jak smakują przetwory dla niemowląt. Są najzwyczajniej niedobre. Bez smakowe, przygotowane pod delikatny brzuszek niemowlaka.

I jeszcze jedna kwestia, nawet, jeżeli ktoś zasmakuje w przetworach dla dzieci to pytanie czy stać go na tą dietę. Dziennie można maksymalnie spożyć 13 słoiczków. Zatem załóżmy, że średnia cena słoiczka wynosi 6 zł – niektóre są droższe, niektóre tańsze. Zatem prosta kalkulacja daje nam wynik 78 zł.

Teraz pomnóżmy to razy 14 dni diety i otrzymujemy zawrotną kwotę 1092 zł.

Sporo, ale podobno idealne ciało warte jest każdej ceny. Choć jakbym miała wybierać wolałabym wydać te pieniądze na karnet na siłownie i masaże. Miałabym, chociaż chwilę przyjemności.

Z drugiej zaś strony, jeżeli ktoś ciągle walczy ze swoim łakomstwem i nie sposób oduczyć go pochłaniania tony słodyczy to może i lepiej żeby te 1000 zł przeznaczył na papki dla niemowlaków. Wersja deserków owocowych nie jest taka najgorsza.

I pomyśleć, że ona to stosuje:

  


  
6 komentarzy:

 1. Ciekawa ta dieta, przyznam szczerze , że nie słyszałem jeszcze o niej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czego to w tej Ameryce nie wymyślą. Faktycznie dieta droga ale i niezbyt smaczna, obiadku niemowlęcego bym nie zjadła, deserek jeszcze ma jakiś smak ale obiadek to kompletnie bezsmakowa papka. Bleee

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam te deserki owocowe, ale do jedzenia tych zupek, które nie prezentują się zbyt dobrze chyba bym się nie zmusiła. : )

  OdpowiedzUsuń
 4. Nigdy w życiu! Słoiczki dla niemowląt były moim jedynym pożywieniem przez ok 2 tyg, po wycinaniu migdałków. Fakt, schudłam 6 kg, ale kiedy tylko rozpuściły się szwy i zaczęłam przyjmować inne pokarmy, wróciło mi 8kg :( A to ciekawostka! Nawet nie wiedziałam, że tą dietę stosowałam :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie jadłam nic ale ostatnio kaszy z Rossmanowskiej przeceny kusiły :D

  Co tak naprawdę myślimy mówiąc 'zaburzenia odżywiania'? www.dzisiejsza-nadzieja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. New Diet Taps into Pioneering Idea to Help Dieters Get Rid Of 23 Pounds within Just 21 Days!

  OdpowiedzUsuń