29 lis 2012

Znane kobiety, którym udało się pokonać raka piersi


Christina Applegate – w Polsce znana chyba przede wszystkim z roli Kelly Bundy w serialu Świat według Bundych. Jednak mi najbardziej podobała się w „Pamiętnikach pisanych miłością”. Jak nie oglądałyście polecam. Wygrała z rakiem piersi. Został u niej wykryty we wczesnym stadium. Poddała się mastektomii. W wielu wywiadach podkreśla, ze po rekonstrukcji piersi jej biust jest jędrniejszy, pełniejszy i ładniej się prezentuje. Nazywa go pieszczotliwie – „dziewczynkami”.Dame Maggie Smith – czyli profesor McGonagal z Harrego Pottera. Jej walka z powodu zaawansowanego wielu nie była łatwa, ale udało się. W chwili wykrycia nowotworu miała 73 lata.
Cynthia Nixon – która z nas nie oglądała „Sexu w wielkim mieście”. Dla wielu z nas Miranda była przykładem kobiecości. Jej również udało zwalczyć się raka piersi. Aktualnie podkreśla jak ważne jest wykonywanie mammografii. Biorąc pod uwagę jej doświadczenia życiowe wie co mówi.


Kylie Minogue – nie znam osoby, która swego czasu nie nuciła „Can't Get You Out of My Head”. Ta australijska wokalistka wie jak zachęcić ludzi do ruszenia na parkiet. Udało jej się również wygrać z rakiem piersi. Nowotwór wykryła sama – badając sobie piersi. Dziś organizuje liczne koncerty charytatywne i wspiera osoby chore.  
Lucy Liu – uwielbiałam jej rolę w Ally McBeal. Silna, kobieca, wyrazista. Ona również musiała zmierzyć się z rakiem piersi. Aktualnie po pokonaniu choroby nie ma dla niej rzeczy niemożliwych.

 

 

Niech te kobiety będą przykładem, że rak piersi może mieć szczęśliwe zakończenie.

2 komentarze:

 1. Takie posty są potrzebne!
  Oprócz Kylie nie wiedziałam o innych tu wymienionych (nie interesuję się życiem "gwiazd"), lubię Lucy Liu i "profesor McGonagal"!
  Ja jestem teraz dwa miesiące po wycięciu guzka z piersi - na szczęście nie był złośliwy ale w momencie wykrycia go - nikt nie miał pewności! Badajcie się dziewczyny!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne przykłady...ale te panie są kim są.
  W PL badanie się regularne, proszenie o skierowania, czekanie, itp a potem zdziwienie, że umieralność mamy wysoką.
  Sama czekałam miesiąc na skierowanie na biopsję -wypisanie skierowania trwalo 3 minuty, kolejny miesiac czekania na biopsję, wyniki i znowu 6 tygodni na konsultację z onkologiem, pewnie znowu wypisze mi skierowanie na za miesiąc do kontroli itp.
  Takie działania powinny wszystkie trwać góra 2 tygodnie bo nerwy i stres nie sprzyjają zdrowiu.
  pozdr.

  OdpowiedzUsuń