10 paź 2012

Puder transparentny


Puder do twarzy w wielu osobach przywołuje wspomnienia przedwojennych czasów. Wiele osób twierdzi nawet, że puder nie przynosi żadnych korzyści.W rzeczywistości istnieje kilka bardzo dobrych powodów z używania tego proszku.

Puder transparentny dodaje naszej twarzy matowego wyglądu, przez co sprawia, że skóra wygląda świeżo, profesjonalnie i elegancko. 


Proszek może także niwelować teksturę naszej skóry, przez co wydaje się ona cieńsza. Sprawia to, że pory wyglądają na mniejsze. Puder transparentny to sypki proszek, który jest często produktem wybieranym przez profesjonalnych artystów makijażu. Większość dostępnych w sprzedaży pudrów nie w pełni przeźroczysta, ponieważ będą one zawierać niewielkie ilości kolorowego pudru.


Sypki proszek ma tę zaletę, że nie klei się do skóry i nie zwiększa jej ciężaru. Jest za to bardzo lekki, a jeśli go zbyt dużo, może być łatwo usunięty przy użyciu dużej, miękkiej szczoteczki. Do wyboru mamy kilka rodzajów pudru. W proszku, granulkach oraz prasowany.

Wyraźną przewagą prasowanego pudru jest to, że jest znacznie mniej niechlujny w czasie noszenia go w torebce. Z tego powodu czasami może być przydatny do szybkich poprawek makijażu w ciągu dnia. Takie pudry mają również szerszy zakres odcieni do wyboru, niż jest to w przypadku sypkich.

Najlepsze wyniki osiągniesz, kiedy wybierzesz odcień jak najbardziej zbliżony do koloru swojej skóry. Pamiętaj też o tym, że puder używamy oszczędnie, bez zbędnego nadmiaru.

Do nakładania pudru, należy używać dużego pędzla zamiast gąbki. Bardzo często takie szczotki są dołączone do produktu. Pędzle pozwalają na lepsze i bardziej równomierne pokrycie skóry proszkiem. Jest także mniej prawdopodobne, że używając szczotki naniesiesz zbyt dużo pudru na twarz.
2 komentarze: