16 paź 2012

Napój aloesowy – czy oby na pewno jest zdrowy?


Pamiętacie, kilkanaście dni temu testowałam napój aloesowy z IKEA. Nie ukrywam, że bardzo mi zasmakował, choć wpływ na smak miał aromat winogronowy, a nie natura.Podczas przeszukiwania Internetu można znaleźć multum informacji dotyczących prozdrowotnych właściwości aloesu.Jednak zagłębiając się w temat trochę głębiej okazuje się, że jest wiele przesłanek sugerujących, że sok z aloesu nie jest zdrowy, a wręcz przeciwnie. Może być powodem zachorowania na raka.
Historia stosowania soku aloesowego sięga czasów Faraonów. Już wtedy znane były jego właściwości lecznicze. Aloes używany był zarówno miejscowo jak i doustnie. Stosowany był w celu leczenia oparzeń, otruć, łuszczycy i innych chorób skóry.Naukowcy do dnia dzisiejszego starają się udowodnić, że aloes ma faktycznie właściwości prozdrowotne. Jednakże wyniki badań bywają różne.Toksykologiczne testy na zwierzętach – szczurach wykazały, że spożywanie systematyczne soku z aloesu może być przyczyna zachorowań na raka jelita grubego. Wpływ na to mogą mieć związki przeczyszczające znajdujące się w soku z aloesu. Ktoś powie, że badania przeprowadzono na zwierzętach, nie ludziach. Zgodzę się, ale skoro u jednego gatunku wywołuje raka, to nie jest wykluczone, że u innego nie będą.Badania te nie są zbyt optymistyczne, aczkolwiek nie potwierdzają one, w 100%, że aloes jest szkodliwy. Naukowcy z Wielkiej Brytanii podawali żel z aloesu ludziom chorym na zapalenie jelita. Stosowanie przez dwa tygodnie powyższego napoju przyniosło znaczną poprawę choroby.Zatem na dzień dzisiejszy doniesienia naukowe są sprzeczne, zarówno nie wykluczają jak i nie potwierdzają, czy sok z aloesu posiada właściwości prozdrowotne.Jaka jest, zatem moja rada? Pić, czy nie pić napój z aloesu. Wydaje mi się, że spożywanie go od czasu do czasu nie zagraża zdrowiu. Ale nie wprowadzajmy go na stałe do naszego menu, dopóki naukowcy ostatecznie nie udowodnią, że napój z aloesu przynosi więcej korzyści niż strat dla naszego organizmu.15 komentarzy:

 1. Lubię od czasu do czasu wypić sok aloesowy. Aloes bardzo dobrze sprawdza się jako tonik:) szybko niszczy wszelkie niedoskonałości.

  OdpowiedzUsuń
 2. wstyd się przyznać, ale nie pamiętam, żebym piła sok aloesowy oO.

  OdpowiedzUsuń
 3. nie wiadomo komu wierzyć z tymi badaniami, bo według nich prawie wszystko powoduje raka ;) muszę spróbować soku aloesowego, bo jaka wielka zwolenniczka tej rośliny, w takiej postaci jej jeszcze nie miałam

  OdpowiedzUsuń
 4. napewno jest lepszy od serwowanych napoji typu: gaz + sok ( w najlepszym przypadku zastepnik )+ E

  OdpowiedzUsuń
 5. w odpowiedzi na obawy działania przeczyszczającego - Aby wprowadzony do sprzedaży napój był absolutnie bezpieczny w używaniu na co dzień, musi być bardzo dokładnie oczyszczony z aloiny i emodyny - dwóch substancji o działaniu przeczyszczającym, znajdujących się w skórce liścia aloesowego. Zastanowić się trezba czy badania prowadzone sa na czystej postaci aloesu czy przerobionym i bezpiecznym produkcie, z ktorego została wyciągnięta sama esensja i zdrowie =)

  OdpowiedzUsuń
 6. A może zamiast pić sok aloesowy, który, prócz oczywistych pozytywnych efektów, posiada wiele "dopisków drobnym druczkiem", spożywajmy MIĄŻSZ ALOE VERA, czyli czysty, naturalnie stabilizowany miąższ prosto z liścia aloesu. Czym różni się on od soku? Tym, że nie jest to żadna esencja, czy wyciąg, CZYSTY miąższ wybrany z jego wnętrza. Należy pamiętać, że skórka liścia aloesu zawiera bardzo silne alergeny, które nie występują jednak w miąższu, więc wbrew temu co twierdzą moi przedmówcy, jak i autor tego artykułu, aloes nie powoduje przeczyszczenia ani reakcji alergicznych, chyba, że producent, w ramach oszczędności, doda do produktu także skórkę.

  Od 8 lat ja i moja rodzina jesteśmy związani z firmą Forever Living Products. Aloe Vera Gel to flagowy produkt firmy, którego jakość opiera się na opatentowanym naturalnym sposobie stabilizowania miąższu aloesowego. Wszystkim, którzy chcą posmakować efektów działania prawdziwego aloesu, bez możliwości wystąpienia objawów alergicznych, polecam poczytać dowiedzieć się więcej na temat przedstawionego przeze mnie produktu. Klikając w ten link: https://gallery.foreverliving.com/gallery/POL/download/products/015_AloeVeraGel.pdf, możecie państwo przeczytać jedną ze stron katalogu firmowego, która poświęcona jest miąższowi aloesowemu, natomiast pod tym adresem: http://youtu.be/lO9rF1VkGes, znajdziecie państwo film, który opowie państwu dokładnie o dobroczynnych właściwościach aloesu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jasne wszystko firmy forever jest najlepsze byle tylko sprzedac

   Usuń
 7. poprawa choroby -0 to na zdrowie, czy na chorobę?

  OdpowiedzUsuń
 8. Chiałabym jakiś odnośnik gdzie można faktycznie zapoznać się z tymi badaniami naukowców na temat szkodliwości aloesu i eksperymentu, tak bez podania konkretnego źródła można napisać wszystko ale czy warto w to wierzyć...:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poza tym takie badania na szczurach nie są miarodajne, przecież są produkty których zwierzęta nie przyswajają np czekolada jest zabójcza dla psów czy kotów a ludziom nie szkodzi więc może z aloesem jest podobnie! Ja tam zmierzam spròbować pić aloes, na pewno wszystko w nadmiarze szkodzi ale w rozsądnych ilościach czemu nie;)

   Usuń
 9. Popieram Kamila od lat używam aloesu ( z tej firmy ) i mogłabym przytoczyć kilka różnych sytuacji w których aloes poprawił moje zdrowie i mojej rodzinie. Tylko trzeba znaleźć czysty aloes, bo jak wiemy naturalny rośnie na pustyni a tylko niektóre firmy umieją zrobić czysty aloes. Jeżeli ktoś zetknął się z wyrobami aloesowymi to wie , że żel pomaga na żylaki, oparzenia, ukąszenia itd a pomadka aloesowa to typowy podręczny doktorek.

  OdpowiedzUsuń
 10. Tak zgadza sie ja pije aloesforever juz od roku i znacząco obniżył mi poziom cukru http://www.forever.iq.pl/produkt/miazsz-aloe-vera

  OdpowiedzUsuń
 11. Mnóstwo produktów jest na rynku które w nazwie maja aloes a mają z nim tyle wspólnego co ja z robaczkiem świętojańskim.Myślę że w artykule jest mowa o testowaniu na szczurach całego liścia aloesowego zmielonego ze skórką czyli srodka przeczyszczającego.W polskich domach tak właśnie jest stosowany, hodowany w doniczce, zrywany, mielony i robi się z niego jakieś nalewki.Problem w tym że aloes który w takiej postaci działą głównie przeczyszczająco i nie może byc długo stosowany,bo dochodzi do podrażnień i kłopotów być może nawet do powazniejszych historii.Miąższ aloesowy bez aloiny i emodyny która jest w skorce nie powoduje żadnych podrażnień w jelitach lecz odwotnie leczy je, naprawia i uzdrawia.Jest cudownym panaceum na wile dolegliwości bez potrzeby używania chemicznych lekarstw.http://aloesowa.pl/17-aloe-vera-gel.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w testach stosowany był wyciąg z miąższu aloesu w proporcji 1,5% . Dziennie taka dawka podawana przez dwa lata ( 75% szczurów zachorowała na raka jelita grubego ) chcesz byc testerem prosze bardzo ale nie namawiaj do tego innych

   Usuń
  2. Ja również proszę o źródełko. Jak podaje się jakiekolwiek info o szkodliwości negując badania które mówią o zdrowotnym działoniu produktu to bardzo proszę o podanie badań z których Anonimowy oraz Pani Rogozinska korzystaliście. A może to ta samo osoba. Brak podania linku i przypisu świadczy jednoznacznie o napisanie ploteki zasłyszanej czyli kłamstwa. Więc każdy kto przeczyta moją wypowiedź a Pani Rogozińska w dalszym ciągu nie poda źródełka to będzie wiedział że to Pani kłamcz... .

   Usuń