5 wrz 2012

Tabletki na odchudzanie, czy wiesz że....Zgodnie z opinią wielu farmaceutów aktualnie na rynku polskim nie ma skutecznych preparatów na odchudzanie. Jeszcze pięć lat temu dostępne były środki o udowodnionych właściwościach odchudzających po spożyciu, których następował drastyczny spadek wagi. Preparaty zawierające efedrynę i sibutraminę działały, jednocześnie jednak wyniszczały organizm w tak znacznym stopniu, ze zostały zakazane do spożycia. Znane są przypadki zgonów po spożyciu zarówno efedryny jak i sibutraminy. Substancje te wywoływały podwyższenie ciśnienia krwi, kołatanie serca. Odstawienie preparatów zawierających sibutraminę powodowało pojawienie się depresji i stanów lękowych. 

Aktualnie preparaty te są zabronione, a znajdujące się na polskim rynku wyroby zawierają takie substancje jak:

- wyciąg z gorzkiej pomarańczy ( też nie do końca legalny),
- Hoodia gordonii,
- kofeinę,
- zieloną herbatę,
- babkę płesznik

KOFEINA

Kofeina dodawana do preparatów ma podnieść poziom twojej energii. Jednakże posiada dość słabe właściwości odchudzające. Producenci środków na odchudzanie dodają ja do swoich produktów, aby dodać energii osobom ćwiczącym, 

Pytanie jednak czy jest sens spożywać tego typu wyrób w cenie 100 zł, skoro samemu można zrobić sobie kawę i efekt będzie ten sam. Zdecydowanie NIE.

ZIELONA HERBATA

Ktoś jednak powie, okay, ale w tych preparatach jest nie tylko kofeina. Dobrze, zgodzę się. Przypatrzmy się, zatem pozostałym składnikom. Kolejny bardzo popularny składnik to zielona herbata. Zielona herbata ma wpływ na poprawę funkcjonowania naszego organizmu. Pozytywnie oddziałuje na układ krążenia, obniża ciśnienie krwi. Wpływa również na nasz metabolizm przyśpieszając go. Zatem może doprowadzić do spadku masy ciała. 


Czy jednak i w tym wypadku nie lepiej zakupić sobie liściastą zielona herbatę i pić ją systematycznie niż łyknąć tabletki czy kapsułki. Wyjdzie dużo taniej i przyjemniej.

BABKA PŁESZNIK

Co jeszcze dodawane jest do środków na odchudzanie, z ziołowych dodatków wymienić możemy babkę płesznik  mająca właściwości oczyszczające. Poprawia ona perystaltykę jelit i oczyszcza je z zalegających złogów. Jednak, jako substancja odchudzająca niewiele pomoże.

Jedyny spadek wagi, jaki możemy zauważyć po spożywaniu preparatów ją zawierających wynika z utraty wody w organizmie, nie zaś ze spalenia tkanki tłuszczowej.

Spożywanie zbyt dużej ilości preparatów zawierających ten składnik doprowadza do biegunki i odwodnienia organizmu, a co za tym idzie znacznego jego osłabienia.  

Zatem zamiast sobie pomóc szkodzimy, niepotrzebnie do tego tracąc pieniądze.

GORZKA POMARAŃCZA

Gorzka pomarańcza dodawana jest do wielu suplementów diety ( np. Vita Slim Proactive) , choć zgodnie z obowiązującym prawem może znajdować się ona jedynie w produktach leczniczych.
 
Zapytacie się, dlaczego? Związane jest to z jej właściwościami pobudzającymi, które wpływają negatywnie na funkcjonowanie zdrowego organizmu. Co zaś się tyczy właściwości odchudzających to wpływa ona na podwyższenie temperatury ciała oraz hamuje apetyt. Początkowo producenci myśleli, że skutecznie zastąpi ona efedrynę. Jednak okazało się, że pomimo tego, że nie jest ona tak szkodliwa jak efedryna to niestety nie jest również tak skuteczna. 

Można przyjmować tony tabletek zawierających gorzka pomarańczę, a efekt i tak będzie znikomy.

Jaka jest w tym wypadku obrona producentów? Mówią oni, że aby schudnąć należy dodatkowo ćwiczyć i zdrowo się odżywiać. I jeżeli zastosujemy ta zasadę to faktycznie schudniemy, ale nie będzie to w żadnych wypadku zasługą gorzkiej pomarańczy. Warto to przemyśleć.

HOODIA GORDONII

Cudowne właściwości odchudzające wykazuje podobno również Hoodia Gordonii, roślina występująca w południowoafrykańskiej pustyni Kalahari. Jednak wystarczy wejść na jakiekolwiek forum i poczytać opinie osób, które się nabrały i wyrób z tym składnikiem kupiły.

Wiele dziewczyn podkreśla, że pieniądze wyrzuciły w błoto, a specyfik zamiast hamować apetyt doprowadził do jego zwiększenia.

Dodajmy również, że Hoodia gordonii również nie jest dozwolona do sprzedaży, ze względu na, że kwalifikowana jest do tzn „nowej żywności”. Po co zatem zatruwać swój organizm, skoro produkt i tak nie przyniesie zamierzonego efektu. I jeszcze dodam, że produkty zawierające Hoodia gordonii kosztują średnio około 150-200 zł.


Podsumowując, czy warto kupować produkty na odchudzanie?

10 komentarzy:

 1. Ciekawy artykuł, muszę się temu wszystkiemu przyjrzeć z bliska. Uważam, że takie suplementy nie działają, ale to najlepiej samemu się przekonać.

  OdpowiedzUsuń
 2. lepiej nie kombinować z tabletkami tylko zastanowić się CO się je
  u mnie testy produktów pod względem zawartości chemii i innych syfów


  dowiedz się czym cię faszerują producenci żywności
  http://wieszcozjesz.com.pl
  żyj zdrowiej

  OdpowiedzUsuń
 3. Większość masz racje, po prostu nie działają! Ludzie są nabijani w "butelke" Sprawdzona strona z produktem opartym na bazie hoodi gordoni!! http://www.hOOdiagordoniiplus.COM.pl Ja zamawiam i wszystko jest na czas, a co najważniejsze skuteczne!

  OdpowiedzUsuń
 4. zgadzam się, że większość po prostu nie działa, bo nie mają w składzie nic co mogłoby zadziałać... Chociaż jeśli w składzie jest zielona kawa, zielona czy czerwona herbata lub jakieś inne zioła to można się po nich spodziewać przynajmniej lepszego trawienia. Wiecie. Wystarczy napić się mięty czy melisy a żołądek lepiej pracuje. Na znalazłam jedne tabletki chudzianka.pl/tanie-tabletki-na-odchudzanie i powiem szczerze, że naprawdę się nad nimi zastanawiam. Skład mają naturalny więc jak nawet nie pomogą to na pewno nie zaszkodzą.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale są tabletki , które naprawdę działają. Ja sama w to wątpiłam dopóki nie wpadłam na ten artykuł http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3468439,slimette-odchudzanie-w-trybie-ulatwien,id,t.html i nie wypróbowałam slimette. Slimette ma w składzie to co powinny zawierać tabletki wspomagające odchudzanie tj.jagody acai,l-karnitynę,guaranę czy zieloną herbatę. W tym artykule te składniki ,ich działanie jest opisane.

  OdpowiedzUsuń
 6. Próbowałam jagody acai, term line s i term line forte, linea efektów żadnych.
  Kasia 82

  OdpowiedzUsuń
 7. Zazywam Hoodi i w ciau 7 miesiecy schudłam 13kg przy niedoczynności tarczycy. Naprawde działa ale trzeba byc cierpliwym , gdyż efekty dopiero u mnie były po 3 miesiącach.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja w takie rzeczy nie wierzę. Mnie przy odchudzaniu pomogła piłka do ćwiczeń a nie jakieś tabletki. Nie wiem jak to może działać bez diety i ćwiczeń.

  OdpowiedzUsuń
 9. Same tabletki nie pomogą,ale tabletki i sport to tak.Ja stosuję Therm Line fast,piję 2 litry dziennie wody niegazowanej,unikam smażonego i słodkiego plus bieganie co wieczór.Straciłam już 6kg w miesiąc.

  OdpowiedzUsuń
 10. New Diet Taps into Pioneering Idea to Help Dieters LOSE 23 Pounds in Only 21 Days!

  OdpowiedzUsuń