3 wrz 2012

Sauna – jej zdrowotne właściwości.


O tym, że częste wizyty w saunie poprawiają funkcjonowanie naszego organizmu słyszała zapewne niejedna osoba. Wiele dziewczyn zastanawia się, czy chodząc do sauny straci niechciane kilogramy
Jakie zatem działanie ma sauna i dla kogo jest najbardziej polecana?

Na początek przeanalizujmy, co dzieje się z naszym organizmem pod wpływem wysokiej temperatury. Wchodząc do sauny w ciągu pierwszych 4 minut temperatura naszej skóry wzrasta do 40ºC. Kolejne minuty powodują, że nagrzewa się nie tylko nasza skóra, ale i cały organizm. Zaczynamy się obficie pocić. Straty płynów w naszym organizmie są naprawdę wysokie. Uświadomić musimy sobie, że widoczny pot to tylko 40% cieczy, która opuszcza nasz organizm. Pozostałe 60 % wyparowuje z powierzchni skóry automatycznie. Nigdy nie zapomnijmy, zatem odpowiednio nawodnić nasz organizm po wyjściu z sauny. 

Sauna a odchudzanie

Jakby cudownie było stracić niechciane kilogramy chodząc raz w tygodniu do sauny na 20 minutowe zabiegi. Bez diet, męczących ćwiczeń, ciągłych wyrzeczeń. Niestety taka wizja jest utopijna. Sauna nie doprowadzi do utraty tkanki tłuszczowej. Po wyjściu z sauny obwód naszego pasa może się zmniejszyć, ale tylko dzięki odwodnieniu.


Jednak jest i dobra wiadomość. Częste wizyt w saunie ujędrnią i poprawia wygląd naszej skóry. Jeżeli męczysz się z cellulitem jest to rozwiązanie. Sauna wpływa na równomierne rozkładanie się podskórnej tkanki tłuszczowej. Dzięki niej pożegnać możemy pomarańczową skórkę. Jeżeli chcemy, aby efekt był jeszcze szybszy możemy w trakcie wizyt masować miejsca szczególnie objęte cellulitem. Dodatkowo przyśpieszymy proces ujędrniania skóry.

Sauna a stawy

Jeżeli wybieracie się do sauny możecie zabrać ze sobą rodziców. Szczególnie, jeżeli narzekają na bóle stawów. Dobrym pomysłem jest też wykupienie karnetu w ramach prezentu urodzinowego czy imieninowego. Niezaprzeczalnym faktem jest, że sauna wpływa na poprawę elastyczności tkanki łącznej włóknistej i powierzchni stawowej. Dzięki zabiegom w saunie zmniejsza się lepkość mazi stawowej i wzrasta ukrwienie torebko stawowej. Po wyjściu osoby cierpiące na przewlekłe problemy ze stawami od razu poczują się lepiej. Jakby ich stawy zostały „naoliwione”.
1 komentarz:

  1. New Diet Taps into Pioneering Plan to Help Dieters Lose 15 Pounds within Just 21 Days!

    OdpowiedzUsuń