7 wrz 2012

Dlaczego nie należy stosować popularnych diet


Ile razy słyszę - zastosuje jedną z popularnych diet, po której tyle schudła moja koleżanka, i która tak chwaliła. Dlaczego takie podejście jest złe? Zauważ każda popularna dieta zaczyna się okresem wstrząsu. Co to oznacza. To czas, kiedy popularna dieta doprowadza cię na skraj wyczerpania fizycznego i psychicznego. Ponieważ wiele osób zaczynając dietę ma bardzo dużą motywacje, to wytrzymuje te dragońskie warunki. Drastyczne ograniczenie liczby spożytych kalorii lub też przestawienie się na zjadanie tylko białek lub tłuszczu ma swoje konsekwencje. Osoba odchudzająca się czuje się osłabiona, brak jej energii. 
Typowymi objawami jest silny ból głowy, ospałość. Nasz organizm broni się przed tak dużą zmianą, która w żaden sposób mu nie sprzyja. Dobrze, jeżeli początek diety możesz przesiedzieć w domu, ale kto może sobie na to pozwolić. Trzeba iść do pracy i wykonywać swoje codzienne obowiązki, a jak można być wydajnym, kiedy samopoczucie jest poniżej normy. Popularne diety nie są skomponowane specjalnie pod nasz organizm, zakładają szybki spadek masy ciała. Nie liczą się z kosztami, jakie trzeba ponieść. 


Nie liczą się ze zdrowiem.

Kolejne etapy diety są może mniej drastyczne, ale nasz wykończony organizm wcale nie ma lżej. Niedobór składników mineralnych i witamin może doprowadzić do zaburzeń typu wypadanie włosów, łamanie się paznokci, zaburzenia wzroku.
Mało, kto zdaje sobie sprawę, że popularne diety nie doprowadzają do spadku masy ciała poprzez spalanie tkanki tłuszczowej.
Nieprawidłowe odchudzanie powoduje, że nasz organizm wyrównuje niedobory spalając mięśnie. Nasze ciało robi się wiotkie i mało atrakcyjne, a wielki fałdy skóry nie dodają mu uroku. 

3 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Wszystko się zgadza. Mojemu wujkowi o jednej drobiowej diecie (wtajemniczeni wiedzą jaka to) zaczęły wypadać włosy z braku witamin. Osobiście odchudzam się jeżdżąc intensywnie na rowerze i nie jadam po 18-stej. Jest zdrowie i są efekty.

    OdpowiedzUsuń
  3. New Diet Taps into Pioneering Concept to Help Dieters Get Rid Of 12-23 Pounds in Just 21 Days!

    OdpowiedzUsuń