4 wrz 2012

Ćwiczenia na odchudzanie – czyli jak zgubić niechciane fałdki


Ile osób marzy o płaskim brzuchu i utracie niechcianych boczków. Sama po ciąży dążę do tego aby w końcu one zniknęły. Wiem, że na chwilę obecną nie ma sensu wykonywać meczących ćwiczeń rzeźbiących brzuch, ponieważ ilość tłuszczu jest u mnie za duża. Aby ćwiczenia te przyniosły zapowiedziany efekt ilość tkanki tłuszczowej w organizmie musi być poniżej 10%. 

 Pozostają zatem ćwiczenia aerobowe, które najskuteczniej odchudzają.

Ćwiczenia te mają za zadanie wzmocnić serce, a mocne serce zapewnia dostarczenie niezbędnego komórkom tlenu przy mniejszej ilości uderzeń na minutę. I tym samym kondycja ulega znacznej poprawie.Wiele osób rezygnuje z ćwiczeń ponieważ nudzi się im wykonywanie tych samych czynności każdego dnia. Jednakże nie musimy ograniczać się do jednego typu ćwiczeń aerobowych. Możliwości jest bardzo dużo.

SPACER

Tak, tak, nie trzeba się wcale za bardzo wysilać. Nie jest tu mowa oczywiście o powolnym spacerku z psem, ale marszu z prędkością 5-7km/h. Podczas spaceru pamiętać należy o prawidłowej postawie, sylwetka wyprostowana, systematyczne wymachy ramion. Dla intensywniejszego treningu można wziąć do ręki ciężarki.

BIEG

Tu bez inwestycji w dobre obuwie sportowe się nie obejdzie. Sama dawno temu w takowe zainwestowałam i wierzcie mi, ćwicząc w tych butach biega się zupełnie inaczej niż zwykłych addidasach. Należy też pamiętać, aby ustalić trasę biegu. Zmotywuje to osoby o słabszej kondycji fizycznej do pokonania całego dystansu.

WCHODZENIE PO SCHODACH

Pracujesz lub mieszkasz na 4-5 piętrze. Wykorzystaj ten fakt i nie korzystaj z windy. Przejdź się po schodach. Spalisz zbędne kalorie, poprawisz kondycje. Schody mogą służyć również jako miejsce treningu. Jak taki trening powinien wyglądać? Na początki należy go wykonywać z umiarkowaną prędkością. Wspinamy się w miarę wolno, zbiegamy szybko. Następnie podkręcamy tempo. Jeżeli jednak zabraknie ci tchu to znaczy że masz za duże tempo i musisz zwolnić.

SKAKANKA

Osobiście uwielbiam skakankę i choć ostatnio zaprzestałam z nią ćwiczeń to jednak i tak polecam. Miłe odejście od rutyny. Skakankę łatwo wszędzie zabrać, zatem jak nie masz możliwości wykonywania innych ćwiczeń, ona jest doskonałym rozwiązaniem. Tu jednak też niezbędne jest właściwe obuwie.JAZDA NA ROWERZE

Warto wykorzystać pogodę, którą mamy za oknem i zamiast rowerku stacjonarnego wykorzystać zwykły rower i pojeździć po okolicy. Trening na spalenie kalorii idealny. Ważne jest tylko aby jechać równym tempem i nie robić sobie przystanków i odpoczynków.

PŁYWANIE

 Idealna opcja dla osób z dużą nadwagą.  Podczas pływania nie obciążamy stawów. Pływanie to ponadto doskonałe ćwiczenie do kształtowania ramion, klatki piersiowej i brzucha.

SEKS

Czyli aerobik o północy. Czy wiecie, ale podczas kilkunastominutowego stosunku można spalić nawet 300 kcal? To jakby zrobić dodatkowy trening. I to w jaki przyjemny sposób.


4 komentarze:

 1. Świetny post! Dzięki coś na pewno wykorzystam

  OdpowiedzUsuń
 2. uwielbiam sport... kanapowy ;) mam za mało motywacji do aktywności

  OdpowiedzUsuń
 3. ja osobiście uwielbiam jezdzic na rolkach, biegac i grac w gry zespolowe a takze w teniosa, ale najprzyjemniejsze jak dla mnie wiadomo - SEX :) heh.. .super post i rysunki bombowe :) p.s. u mnie konkurs

  OdpowiedzUsuń
 4. W szkole jest sporo schodów, w domu też, więc czemu nie :)

  OdpowiedzUsuń