17 sie 2012

Jak być szczęśliwym?


Post ten otwiera nowy wątek na blogu. 

Psychologia. 

W życiu ważne jest nie tylko prawidłowe funkcjonowanie ciała, ale i duszy. Osoba, która ma idealne ciało może nie być szczęśliwa, ponieważ nie akceptuje siebie. To raczej oczywiste i bardzo często spotykanie. 


Samoakceptacja jest najważniejsza, niezależnie czy mamy krzywy nos, grube uda, 10 kilogramów nadwagi. 


Dużo osób, które dąży do uzyskania idealnego ciała, jak z okładek czasopism, dąży tak naprawdę do samoakceptacji. Zaczytuje się w popularnych czasopismach i szuka sposobu na to, aby być tak szczęśliwym jak ci ludzie ze zdjęć. Portale społecznościowe, tak popularne w naszych czasach, mają za zadanie udowodnić naszym bliskim i dalekim znajomym, jak dobrze nam się żyje. Dlatego wstawiamy zdjęcia z zagranicznych wyjazdów, aby pokazać innym - tak ja mam lepiej od ciebie. Lubimy się chwalić, choć wewnętrznie pożera nas zazdrość zarówno o rzeczy materialne - samochody, domy, jak i niematerialne. Wydaje nam się, że wszyscy dookoła mają lepiej od nas. Są szczęśliwsi ze swoimi partnerami, mają mniej problemów.


Te osoby, które skupiają się tylko na negatywnym myśleniu mają bardzo nieszczęśliwe życie. 

Bo stare ludowe przysłowie mówi – "jesteś tym, czym myślisz".

Jeżeli dostrzegać będziemy w innych tylko negatywne rzeczy, a dzień dzisiejszy przynosi kolejne problemy to czas na zmiany.

Myśli kierują naszym postępowaniem, zaprzestanie negatywnego myślenia i spojrzenie na świat w pozytywny sposób może nam przynieść ukojenie i radość z najprostszych rzeczy, jakich do tej pory nie dostrzegaliśmy


Ponadto jest to jedyny sposób na uzyskanie celów, jaki sobie postanowiliśmy.

 Jeżeli naszym założeniem jest schudnąć 20 kg w 4 miesiące i każdego dnia wstając rano mówimy sobie – w życiu mi się to nie uda. To tak się stanie. Gwarantuje. Na pewno nie schudniemy.
 Pozytywne nastawienie i powtarzanie – co to jest 20 kg. Na pewno osiągnę ten cel, pomoże przezwyciężyć największą zmorę. 

Zatem żyjmy szczęśliwie, myślmy pozytywnie. Nikt nas tego nie nauczy, sami musimy to w sobie wypracować.

1 komentarz:

  1. Szkoda tylko, że czasem myślenie pozytywne przychodzi z wielkim trudem ;)

    OdpowiedzUsuń