14 sie 2012

Chcesz być szczupła – naucz się prawidłowo oddychać


Zastanawialiście się kiedyś jak ważny jest proces prawidłowego oddychania dla naszego organizmu? 

Nie… 


To raczej oczywiste, że mało, kto myśli na temat oddychania. Jest to typowy odruch bezwarunkowy. Nie musimy myśleć, aby to robić. Wykonujemy go automatycznie, co jednak nie znaczy, że dobrze. Podobno 9 na 10 osób oddycha nieprawidłowo i często ten fakt doprowadza do nadwagi. Ciekawe? Jak ja pierwszy raz przeczytałam, że mogę źle oddychać, pomyślałam głupota. To są jakieś techniki? Okazało się, że tak i to nie jedna.

 
Prawidłowo oddychają małe dzieci. One to biorą głęboki oddech, podczas którego maksymalnie poszerza się ich klatka piersiowa. Dzięki tak głębokiemu oddechowi są wstanie dostarczyć tlen do każdej komórki swojego organizmu. I to doprowadza do tego, że są radosne i wesołe przez cały dzień, oraz dużo bardziej ruchliwe niż dorośli.  Jak za to oddychają dorośli. Płytko i tylko górnym odcinkiem płuc. Zatem, aby pokonać deficyt tlenowy oddychają dużo częściej, a i tak nie wszystkie komórki otrzymują wymaganą ilość energii. To nieprawidłowe oddychanie może być przyczyna takich chorób jak nadciśnienie, choroby układu pokarmowego, rak. Może też wpłynąć negatywnie na naszą wagę.


Jeżeli należysz do osób, które nie mogą zwalczyć u siebie 2-3 nadprogramowych kilogramów, to może być to przyczyna nieprawidłowego oddychania. Wystarczy tylko 15-20 minut ćwiczeń oddechowych w ciągu dnia, aby pozbyć się tego niechcianego balastu w przeciągu dwóch miesięcy.

Ćwiczenie to jest banalnie proste. Należy przez ten określony czas kilkadziesiąt razy wziąć głęboki oddech i następnie wstrzymać przez kilka sekund powietrze. W efekcie nie tylko pozbędziemy się nadwagi, ale i poczujemy dużo lepiej. Ćwiczenie można oczywiście wykonywać w dowolnym miejscu i czasieNależy tylko pamiętać, aby raz dziennie prawidłowo pooddychać.

4 komentarze:

 1. O nie...xD
  Nie miałam pojęcia, że oddychanie wiąże się jakkolwiek z wagą ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. ODCHUDZANIE PRZY NADWADZE / OTYŁOŚCI: INTELIGENTNE, TAKIE POLECAM. *****

  1. Jemy niskotłuszczowo czyli: INDEKS ŻYWIENIOWY, TJ. IŻ PRODUKTU.

  2. Niskowęglowodanowo, a zatem: NISKIE WĘGLOWODANY, TJ. DO 26% WZROSTU.

  PUENTA TO, IŻ PRODUKTU:
  Organizm sam wykorzystuje złogi trójglicerydów w żyłach, oczyszczając je. Zwyczajne biologiczne reakcje, które równocześnie eliminują miażdżycę i nadciśnienie.

  ELIMINUJEMY TZW:
  WYSOKIE WĘGLOWODANY, TJ. OD 26,01% WZROSTU.

  ZOBACZ TAKŻE; CUKRZYCA TYPU 2, WG: IRL KRAKÓW.
  Książka, pt. PORADNIK ŻYWIENIOWY CZŁOWIEKA W XXI WIEKU. *****

  OdpowiedzUsuń