19 lip 2012

Chcesz szybciej spalać tłuszcz podczas ćwiczeń?


Kto chciałby podczas normalnego treningu 30 minutowe spalać o 25% więcej tłuszczu niż do tej pory? Każdy. Nic prostszego. Wystarczy tylko uzupełnić swoją dietę w witaminę C.


Amerykańscy naukowcy udowodnili, że osoby, u których nie występuje niedobór witaminy C w organizmie są w stanie podczas treningu spalić o 25% więcej tkanki tłuszczowej, niż osoby, u których niedobór omawianej witaminy występuje.


Dlaczego witamina C jest tak ważna dla naszego organizmu podczas spalania tłuszczu?  

Po pierwsze bierze ona udział w syntezie kolagenu, który stanowi główny składnik ścięgien i wiązadeł. Po drugie witamina C jest niezbędna przy tworzeniu, karnityny, substancji odpowiedzialnej za transport kwasów tłuszczowych do mitochondriów, gdzie są one przerabiane na energie.Osobom aktywnym fizycznie zaleca się przyjmowanie 500-1000mg na dobę. Witaminę C jest ciężko przedawkować, ponieważ jej nadmiar jest usuwany z moczem.

Dobrym jej źródłem są owoce cytrusowe, truskawki, porzeczki, jabłka, nać pietruszki oraz ziemniaki. Ćwicząc warto zaopatrzyć się w witaminę C w aptece. 


Spożywając witaminę C nie tylko szybciej spalimy niechciany tłuszcz, ale również zmniejszymy potreningowe bóle mięśni oraz wzmocnimy odporność.

3 komentarze:

 1. Ciekawa informacja :) Można sobie w łatwy sposób zwiększyć sukcesy w walce z tłuszczykiem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam
  Pojawiła się nowa opcja dotycząca Spisu Blogów o odchudzaniu w którym ten blog jest jest zapisany: Dzięki temu spis będzie mógł jeszcze bardziej promować tego bloga :) Więcej informacji pod linkiem : http://bycidealna.blogspot.com/2012/07/nowy-spis-blogow-o-odchudzaniu.html

  Prosiłabym o przesłanie koło 3 ciekawych linków z tej strony.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. New Diet Taps into Pioneering Idea to Help Dieters Lose 15 Pounds in Just 21 Days!

  OdpowiedzUsuń