28 lut 2012

Zielona herbata szczęścia BIO


Tak jak obiecałam dalej testuje różne smaki zielonych herbat. Dzisiaj pierwszy raz wypróbuje herbatę zakupioną w sklepie z żywnością ekologiczną. Składniki w niej zawarte pochodzą z upraw ekologicznych. Jeżeli nie macie dostępu do sklepu z tego typu żywnością, a macie ochotę również ją wypróbować polecam sklepy internetowe. Bez problemu ją znajdziecie.
Nazwa: Zielona herbata szczęścia BIO
Dystrybutor: EKO-WITAL Sp.z o.o., ul. Jagiellońska 82, 03-301 Warszawa
Cena: 16  zł
Masa netto: 20 g – 20 torebek po 1 g
Ocena: 5,5/6
Zgodnie z reklamą herbata wpływa na poprawę humoru. Zioła w niej zawarte pobudzają organizm do działania.  


Trzeba przyznać, że mieszanka składników jest ciekawa. W składzie znajdziemy zarówno zieloną herbatę jaśminową jak i przyprawy  kolendrę, koper włoski, melisę, imbir, lukrecje, anyż, cynamon, mięte, płatki chabrów, na sam koniec dochodzi naturalny aromat wanilii burbońskiej. Po otwarciu opakowania na pierwszy plan wysuwa się anyż i jego intensywny zapach.

Ważną kwestia jest parzenie herbaty. Pamiętajmy jest to herbata zielona, zatem nie należy zaparzać jej wrzątkiem, a wodą o temperaturze 70-80ºC. Czas parzenia to 3-4 minuty.
Po prawidłowym zaparzeniu herbata nie ma mętnego koloru, ani nie jest gorzka. Posiada bardzo ładny miodowy kolor. W smaku nie przypomina herbaty zielonej, bardziej odczuwalne są przyprawy – mięta, anyż, cynamon. Kompozycja ciekawa i smaczna. Ma lekko orzeźwiający smak. Doskonale nadawałaby się w upalne dni, podawana na zimno. Polecam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz