24 lut 2012

Produkt ekologiczny - Organic Fruit Puree Apple& Apricot – Ekologiczne puree jabłkowy i morelowy


Wczoraj odwiedziłam po raz kolejny sklep ze zdrową żywnością. Nie ma, co się oszukiwać. Ceny w sklepie są przytłaczające. Jednakże, jeżeli cena przekłada się, na jakość produktu to mogę dokonać takiej inwestycji. Zastanawiam się tylko, dlaczego w sklepach ze zdrową żywnością przeważają produkty pochodzenia niemieckiego, włoskiego. Czy na naszym rodzimym rynku nie ma producentów oferujących produkty bio? Na pewno są i kolejnym moim celem będzie ich znalezienie.


Jedną z rzeczy zakupionych wczoraj był deser – ekologiczne puree jabłkowy i morelowy. Produkt włoski. Jak go oceniam? Przekonajcie się sami.

Nazwa: Organic Fruit Puree Apple& Apricot – Ekologiczne puree jabłkowy i morelowy
Dystrybutor: BIOFUTURO TRADE Sp. z o.o., ul. Półłanki 18, 30-740 Kraków
Cena: 9,60 zł
Masa netto: 2 x 100 g
Ocena: 5,5/6

Puree owocowe pakowane podwójnie – dwa pojemniczki po 100 gram. W skład produktu wchodzi jabłko – 75% i morela 25%. Nie jest to produkt dosładzany, a pomimo tego w smaku słodki, przyjemny. Owoce, z których został wyprodukowany na pewno były dojrzałe. Godny polecenia, jako słodka przekąska zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Jeden pojemniczek to tylko 72 kcal. 

Czy wart jest zakupu? Tak, szczególnie, jako alternatywa dla puddingów, słodkich deserów. Jednym słowem zdrowo i smacznie. Jedyne, co może nie odpowiadać to zawyżona cena wyrobu. Wpływ na to zapewne ma fakt, że jest to produkt włoski, importowany. Za koszty transportu, marże płaci klient, ale to jedyna wada tego wyrobu. Zjadłam go z prawdziwą przyjemnością.

1 komentarz: