20 sty 2012

Zdrowe śniadanie – Owoco-Crunch o smaku czekoladowym z truskawką i rodzynkami


Śniadanie to podstawowy posiłek w ciągu dnia. Odpowiednio zbilansowany dostarczy nam niezbędnej energii oraz poprawi humor. Udowodniono, że osoba, która nie zapomina o zjedzeniu pożywnego śniadania rzadziej ma tendencję do objadania się wieczorem. Nie zapominajmy o zdrowym śniadaniu. Jeżeli nie mamy czasu przygotować sobie pożywnej owsianki rano to wykorzystajmy to, co znajdziemy na półkach sklepowych. Dzisiaj oferuję produkt firmy Bakalland – Owoco-Crunch. Zakupiłam go w sklepie Bomi za około 5 zł.


Nazwa: Owoco-Crunch o smaku 
czekoladowym z truskawką i rodzynkami

Producent: Bakalland S.A., ul. Fabryczna 5, 
00-446 Warszawa

Cena: około 5 zł

Masa netto: 210 g

Ocena: 5 /6

Produkt naprawdę smaczny, nie lubię, gdy moje śniadanie jest zbyt słodkie. Owoco-Crunch taki nie jest. Smak rozbity jest przez intensywny posmak kakao. Jak wygląda wartość kaloryczna produktu? Zgodnie z deklaracją producenta jednak porcji (30 gram) połączona z 125 ml mleka 0, 5% dostarcza 173 kcal. Produkt niestety zawiera cukier. Zawartość węglowodanów w jednej porcji to 24 gramy, w tym cukry 12, 1 grama. Kolejną wadą produktu jest niska zawartość truskawek liofilizowanych ( 1%). Występują one w postaci czerwonych ziarenek. Smak truskawki mógłby być intensywniejszy. Fajnie komponowałby się z kakao.  Zaletą produktu jest to, że jest on źródłem błonnika pokarmowego.
Nikt z nas nie lubi monotonii. Warto urozmaicić zdrowe śniadanie i zamiast kanapek lub owsianki zjeść pożywny owoco-crunch. Tym bardziej, że nie musimy poświęcać czasu na jego przygotowanie. Produkt ten stanowi również bardzo smaczna przekąska między posiłkami, zatem warto mieć go w swojej spiżarni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz