17 sty 2012

Zdrowa przekąska - Fit Bio Musli – baton musli o smaku malinowym


Zdrowy tryb życia nie obędzie się, bez wizyty w dziale zdrowej żywności. Co znajdziemy na półkach? Czy produkty oferowane przez producentów, jako bio, light, o obniżonej kaloryczności faktycznie takie są? Sprawdźmy to wspólnie i dokonajmy oceny zdrowych przekąsek i innych produktów żywieniowych. Na pierwszy plan wysuwa się baton musli o smaku malinowym.

 

Nazwa: Fit Bio musli malina 
Producent: Usovsko a.s., Klopina c. 33, 789 73 Republika Czeska 
Cena: około 2,5 zł
Masa netto: 30g
Produkt ekologiczny - zgodnie z oświadczeniem widniejącym na opakowaniu .
Ocena: 4/6

W skład batonika wchodzą głównie płatki owsiane i pszenne (25%), pszenica ekstradowana, jabłka, tłuszcz roślinny, maliny (3%) oraz syrop maltozowy.
Zgodnie z informacją umieszczona na opakowaniu, na którą zapewne nie wszyscy patrzą wartość energetyczna batonika w 100 gramach wynosi 384 kcal, na pewno jest niższa niż innych batonów bogatych w cukier rafinowany: np. snickersa 509 kcal. Jednakże ten mały batonik jest również źródłem kalorii – jedna jego porcja dostarcza 115,2 kcal. Zatem jeżeli jesteś na diecie nie sięgaj po tego typu przekąskę, ponieważ może okazać się, że zjedzenie trzech batoników w ciągu dnia dostarczą ci tyle samo energii, co pełnowartościowy posiłek. Polecam go dla osób zabieganych, które tracą energię, a nie mają czasu na przyrządzenie czegoś wartościowego.
Batonik jest smaczny, rodzynek jest dość dużo, tylko gorzej, jeżeli chodzi o smak malinowy, ciężko go wyczuć. Zawartość malin to niestety tylko 3%. Jabłka deklarowane w składzie niewyczuwalne. Stąd moja ocena.

1 komentarz:

  1. Tłuszcz roślinny... pewnie palmowy, raczej nie brzmi to dobrze, a czy syrop maltozowy rzeczywiście tak bardzo lepszy od cukru to nie wiem, takie batoniki to wg mnie dla ludzi którzy sami się oklamuja, ze sa na diecie.

    OdpowiedzUsuń